Koripallolahjakkuudet kokoontuvat Kisakalliossa

Suomen Koripalloliitto on kutsunut 77 pelaajaa poikien Susi All Star Cup -tapahtumaan, joka pidetään Kisakallion Susi Training Centerissä 28.11.-1.12.2019.

Kutsutut pelaajat, nimi ja seura:

1 Abbey Elmeri HoNsU
2 Aho Julius Espoo basket team
3 Al Janabi Ali Ura Basket
4 Alanko Eelis Tapiolan Honka
5 Ansamaa Matias Hmmky
6 Arjonen Kuutti TuNMKY
7 Arvonen Viljami UU-Korihait
8 Broström Roope ONMKY
9 Coskun Sinan Ura Basket
10 Ebeling Johannes Tapiolan Honka
11 Eerikäinen Verneri Joensuun kataja
12 Filtness Roope Honsu
13 Hakanen Aapo Pyrintö
14 Havela Jimi EBT
15 Hiltunen Teemu RoNMKY
16 Hytönen Eetu Turun NMKY
17 Hytönen Veeti Turun NMKY
18 Ikola Aapo HNMKY
19 Inna Tuomas Tunmky
20 Kanerva Elias Salon Vilpas
21 Kantomaa Onni Rovaniemen NMKY
22 Kartimo Niilo Rovaniemen NMKY
23 Kaunola Pyry Laba juniorit
24 Kilpeläinen Elmo ONMKY
25 Kivistö Vilho PuHu Juniorit
26 Koko Benjamin Linkki
27 Kuivalainen Kalle Katajabasket
28 Laine Verni HoNsU
29 Lehtinen Peik KTP
30 Lindberg Rasmus Tapiolan Honka ry
31 Luoto Niila HNMKY
32 Mantere Matias Puhu Juniorit
33 Marttinen Marius topola
34 Maukonen Lorente Joel Club Bàsquet Cornellà
35 Moilanen Eeli sykki
36 Montonen Aaron Tampereen Pyrintö
37 Muukkonen Anttu LePy
38 Männistö Eelis Pyrintö
39 Nurmela Nikolai HNMKY
40 Nurminen Aapeli Puhu Juniorit
41 Nyman Joonas Hypo
42 Overton William Muki
43 Paju Sulo Salo Vilpas
44 Peltola Olli LoU Basket
45 Peltonen Atte Leppävaaran Pyrintö
46 Pennanen Pekka Säyri
47 Pirttimäki Joni Säyri
48 Pohjola Justus Hyvinkään Ponteva
49 Poikonen Matias Honsu
50 Puurttinen Veeti Lahti Basketball Juniorit
51 Pyykkö Eetu KOUVOT
52 Rahikka Miko Tapiolan Honka
53 Raivio Aarni HNMKY
54 Rautavirta Reko Turun NMKY
55 Regnér Leo LEPY
56 Relander Elias Ebt
57 Salden Leo Puhu Juniorit
58 Salo Akseli Leppävaaran Pyrintö
59 Sane Alabatou Tampereen Pyrintö
60 Seppälä Topias Tampereen Pyrintö
61 Sisktröm Ville MaSu
62 Sohlman Rasmus Lohjan Urheilijat
63 Soisalo Matias Espoo Basket Team
64 Stepanoff Hugo HNMKY
65 Särkkä Elias HoNsU
66 Taatila Aaro LoKoKo
67 Toivanen Valtteri HNMKY
68 Tuomisto Anthony Tapiolan Honka
69 Uotila Nico Sykki
70 Vaahersola Bayowa Lahti basketball juniorit
71 Vartiainen Samuli Tapiolan Honka
72 Viita Jimi Keravan Kori-80
73 Virtanen Franz Turun NMKY
74 Virtanen Eemil Hnmky
75 Virtanen Elmo-Petteri Pantterit
76 Vuoti Jaakko Pyrintö
77 Ylimäki Rasmus Masu