Korisliigan sarjanousija menetti ykköstykkinsä koko kaudeksi

Korisliigan sarjanousija Lahti Basketballin jenkkivahvistus Jarred Jones on loukkaantumisen takia sivussa koko kauden.
Jones loukkaantui harjoitusturnauksessa Salossa lauantaina. Yhdysvaltalaisen alaraajavamma vaatii leikkaushoitoa, joten hän matkustaa Baltimoreen ja torstaina. Jnesin ei odoteta toipuvan pelikuntoontälle kaudelle.
– Tämä oli kerrassaan musertava uutinen. Jarred oli joukkueelle todella tärkeä pelaaja niin kentällä kuin sen ulkopuolella. Toivomme Jonesille voimia kuntoutukseen ja haluamme hänet ehdottomasti takaisin Lahteen, kun jalka on kunnossa. Uuden pelaajan etsiminen aloitettiin heti musertavan uutisen jälkeen maanantaina, Lahti Basketballin toiminnanjohtaja Roope Suonio kommentoi seuran verkkosivuilla.
Jones oli viime kaudella 1A-divisioonassa Lahden joukkueen paras pelaaja niin pisteissä (18,8) kuin levypalloissa (9,8) mitattuna.
Lähde: Lahti Basketballin verkkosivut.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomen alle 18-vuotiaat tytöt hävisivät Italialle – voittivat silti lohkonsa
- Suru-uutinen suomalaiselle koripalloperheelle
- Tuomas Iisalo Memphis Grizzliesin päävalmentajana NBA:n kesäliigassa
- Olivier Nkamhoua NBA:n kesäliigaan Portland Trailblazersissa
- Anniina Äijänen katsoo rauhassa tulevaan
- Mikael Jantunen siirtyy Turkkiin
- Miesten universiadileiritys käyntiin tiiviillä tahdilla
- Suomen alle 16-vuotiaiden koripallomaajoukkueet valmiina PM-kisoihin
- Olivier Nkamhoua jatkaa uraansa Italian pääsarjassa
- Gordon ja Daniel Herbertin Bayern München nousi takaa-ajajasta Saksan mestariksi