Maajoukkuekonkari Susijengistä: ”Nyt on vielä kovempi porukka”
Kuva: Getty Images
Susijengin Mikko Koivisto, 30, on ollut pitkään maajoukkuetoiminnassa mukana ja on tyytyväinen siihen, miten Suomen joukkue kovenee vuosi vuodelta.
Maajoukkueen leiritykset alkavat piakkoin ja kotikisat ovat päivä päivältä lähempänä. Koivisto uskoo, että tänä kesänä Susijengi on kovempi porukka kuin koskaan.
– Koko aika tuntuu, että porukka kovenee ja kovenee. Viime kesänä oli yksi kovimmista porukoista mitä minun aikana on ollut. Nyt on vielä kovempi. Kilpailu joukkueen sisällä pelipaikoista kasvaa. Hyvä juttu meille kaikille. Mitä enemmän suomalaisia pääsee Eurooppaan pelaamaan koviin sarjoihin. Se on hyödyksi heille, mutta myös maajoukkueelle ja suomalaiselle koripallolle. Positiivinen juttu, Koivisto toteaa Susijengi.comin haastattelussa.
Lue lisää Koiviston mietteitä tästä haastattelusta.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Lassi Nikkarinen siirtyy Espanjasta Tshekkeihin
- NCAA: Okku Federiko ja Eemeli Yalaho kaksinumeroisille pistelukemille
- Olivier Nkamhoua hurjassa iskussa Italiassa
- Awak Kuierin Galatasaray aloitti Euroliigan jatkolohkon
- Eetu Heinonen saa arvokasta kokemusta Espanjasta
- Lauri Markkanen loisti – Utah haki niukan vierasvoiton Memphisissä
- Suomalaisnaiset hyvässä vauhdissa NCAA:ssa
- Eemeli Yalaho saalisti tupla-tuplan NCAA:ssa
- Remu Raitanen tee paluun Korisliigaan
- Perttu Blomgrenin odotus kannatti