Gerald Lee Junior pääsi juhlimaan isoa voittoa Israelin liigassa, kun Maccabi Ashdod voitti vieraskentällä hallitsevan mestari Hapoel Jerusalemin.

Gerald Lee Juniorin edustama Maccabi Ashdod nappasi maikkaan vierasvoiton koriluvuin 86-74 (47-40). Tappio oli samalla Hapoel Jerusalemille kauden ensimmäinen.

– Pelasimme edellispelin ihan penkin alle. Lähes 30 pisteen tappio saa aina katsomaan itseään peilistä ja niin teimme koko joukkueena. Tuli hyvä ja keskittynyt treeniviikko alle ennen Jerusalem-peliä ja pelasimme hyvin joukkueen auttaen toisiamme sekä puolustuksessa että hyökkäyksessä, Lee toteaa Basket.fillä.

Gerald Lee Junior kellotti 17 minuuttia parkettiaikaa ja teki 10 pistettä, otti kaksi levypalloa ja antoi yhden syötön.

 

Lähde: Basket.fi