Televisioviikko tuo hurjan määrän huippukorista katsottavaksi ilmaiseksi
Elisa Viihde Sport -kanavat sekä -kirjasto ovat vapaassa katselussa 20.-25.10., kun televisioviikko tuo huippukoripallon kaikkien katsottavaksi.
Elisa Viihteestä on kasvanut suomalaisen koripallon koti. Ottelut näkyvät Elisa Viihteessä ja Elisan kaapelitelevisioverkossa sekä verkkosivujen ja appin kautta täysin veloituksetta televisioviikon ajan.
Tarjolla on yli 30 ottelua Suomen koriskentiltä; Mukana tuhti kattaus Miesten ja naisten Korisliigan lisäksi miesten I-divisioona A:n ja B:n otteluita sekä naisten divaria.
Sunnuntaina on tarjolla Korisliigan herkkupala, kun kaksi edellistä Suomen mestaruutta voittanut Karhu Basket isännöi Susijengi-tähdillä vahvistuneen Helsinki Seagullsin. Samana päivänä nähdään monikameratuotannolla miesten divari A:n kärkiottelu, jossa kauden tappioitta avanneet Bisons ja KoriKouvot kohtaavat.
Maanantaina on vuorossa suuren suosion saavuttanut Korismaanantai-lähetys, jossa mojovan studion kera ruoditaan BC Nokian ja Salon Vilppaan ottelua.
Lisäksi kanavalla nähdään Petteri Koposen edustaman Bayern Münchenin vierasottelu Baskets Oldenburgia vastaan sekä Valencian ja Unicaja Malagan välinen Espanjan liigan ottelu.
Katso koko otteluohjelma Elisan Viihde Sportin nettisivuilta.
Lähde: Basket.fi.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Lauri Markkanen johti Utahin voittoon San Antoniossa
- Lauri Markkasen Utah niukkaan voittoon Detroitista
- Miikka Muurisen Partizan valitsi Joan Peñarroyan uudeksi päävalmentajakseen
- Lauri Markkanen teki paluun tositoimiin – Utah Jazz hävisi
- Koripallon EM-kotikisat toivat Tampereelle 55 miljoonaa euroa
- Gordon Herbert jättää Bayern Münchenin päävalmentajan tehtävät
- Pinja Paananen pääsi ensimmäistä kertaa aloitukseen NCAA:ssa
- Lassi Nikkarinen siirtyy Espanjasta Tshekkeihin
- NCAA: Okku Federiko ja Eemeli Yalaho kaksinumeroisille pistelukemille
- Olivier Nkamhoua hurjassa iskussa Italiassa