NBA käyntiin ensi yönä – Markkanen sivussa avauksesta

NBA:n kauden 2018/19 avausheitto heitetään ilmaan tiistain ja keskiviikon välisenä yönä.
Lauri Markkanen on vielä sivussa käsivamman takia, kun Chicago Bullsin osalta pelit alkaa kaksi päivää myöhemmin vierasottelulla Philadelphiaa vastaan.
NBA:n mestarisuosikki on tälläkin kaudella kaksi peräkkäistä mestaruutta voittanut Golden State Warriors.
Chicago Bulls on vahvistunut viime kaudesta. Pelaajamarkkinoilta iso lisäys oli chicagolaislähtöinen Jabari Parker, joka houkuteltiin takaisin kotikonnuille Milwaukee Bucksista. Parker on vuoden 2014 varaustilaisuuden kakkosvaraus, joka on tehnyt parhaimpana kautenaan yli 20 pistettä per peli.
Kesän varaustilaisuudessa Bulls kaappasi sentteri Wendell Carter Jr.:n seitsemännellä varausvuorolla ja ensimmäisen kierroksen loppupäässä tarkkakätisen Chandler Hutchisonin.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Korisliigan mestari on Seagulls
- Perttu Blomgren johdatti BK Ventspilsin Latvian finaaleihin
- Olivier Nkamhouan Chemnitz nappasi kiinni pudotuspelipaikkaan
- Gordon Herbert Kanadan päävalmentajaksi
- Tuomas Iisalolle jatkosopimus Memphis Grizzliesin kanssa
- Tampereen EM-kotikisojen otteluohjelma julkaistu – lippukauppa käynyt vilkkaana
- Eemeli Yalaho siirtyy Washington State Universityyn
- Peli-Karhut naisten Suomen mestari
- Elias Valtonen piti Granadan haaveet sarjapaikasta elossa
- Aatu Kivimäki jatkaa Patrioti Levicessa