Kiitosbileet 6. pelaajille
Helsingin EM-alkulohkossa koettiin unohtumattomia hetkiä yhdessä Susijengin ja fanien kanssa. Kiitoksena menneestä viikosta Koripalloliitto järjestää Susijengin 6. pelaajille lauantaina Suomi-Italia-ottelun kisastudion ja kiitosbileet.
Kiitoksena läpi alkulohkon jatkuneesta upeasta tunnelmasta Koripalloliitto haluaa tarjota Susijengin faneille mahdollisuuden kannustaa omiaan yhteisessä kisastudiossa myös pudotuspelien käynnistyessä.
EM-huuma jatkuu lauantaina 9.9. kello 18.45 Suomi-Italia-ottelulla, joka seurataan Helsingissä The Circuksessa isolta skriiniltä. Matsin jälkeen bileet jatkuvat kovalla kattauksella, kun lavan valtaavat Brädi, Kalle Kinos ja Timo Pieni Huijaus.
Tapahtuma on ilmainen, ja kahden hengen pääsyliput lunastavat 500 ensimmäisenä ilmoittautunutta 6. pelaajaa. Tapahtuman ikäraja on 18 vuotta.
LUE MYÖS:
- Jacob Grandisonin pitkä pelikielto päättyy – taustalla Susijengin lääkintätiimin virhe
- Susijengin takamies siirtyy Puolaan – isompaa roolia on odotettavissa
- Lauri Markkanen: ”Urheilu ei ole aina helppoa”
- Susijengi kaatoi Viron – Lassi Tuovi: ”Pelattiin playoff-mentaliteetilla”
- Susijengi jyräsi Viron yli – Lauri Markkanen palasi tasolleen
- Susijengin avainpelaaja siirtyy Turkin pääsarjaan
- Susijengin peli ailahtelee – Lassi Tuovi nosti esiin yhden selvän ongelmakohdan
- Susijengi taipui Ruotsille – heitto ei pudonnut ollenkaan
- Susijengi kohtaa MM-karsinnoissa Ruotsin – tv-lähetykset ja kokoonpanot
- Haastattelu: Miro Little kertoi, millainen Susijengi nähdään kentällä tällä viikolla