Iisalojen Crailsheim Merlins koki karvaan tappion

Saksan Bundesliigassa Tuomas ja Joonas Iisalon valmentama Crailsheim Merlins koki kolmannen peräkkäisen tappionsa, kun se hävisi Würzburgille jatkoajan jälkeen 88-92, 84-84 (55-42).
Crailsheim oli jo voitossa kiinni, mutta Cameron Wells tasoitti pelin varsinaisella peliajalla, kun vain 1,6 sekuntia oli peliä jäljellä. Jatkoajalla kotijoukkue oli vahvempi.
Daniel Janssonin apuvalmentama Ulm otti tärkeän voiton kaataessaan Mitteldeutscherin 96-80 (51-33). Voitto oli Ulmille kolmas peräkkäinen ja sillä on nyt kuusi voittoa ja kuusi tappiota.
Lassi Tuovin apuvalmentama Strasbourg puolestaan taipui Ranskassa Chalons-Reimsille 69-83 (34-47). Strasbourgilla on kasassa kahdeksan voittoa ja seitsemän tappiota.
Lähde: Basket.fi
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Suomen alle 16-vuotiaiden koripallomaajoukkueet valmiina PM-kisoihin
- Olivier Nkamhoua jatkaa uraansa Italian pääsarjassa
- Gordon ja Daniel Herbertin Bayern München nousi takaa-ajajasta Saksan mestariksi
- Alexander Madsen katsoo kohti EM-kesää innostunein mielin
- Elias Valtonen hekumoi jo Susijengin fanien eteen pääsyä
- Mikael Jantunen juhlii Ranskan mestaruutta
- Koripallon EM-kotikisoihin myyty jo yli 70 000 lippua
- Suomen 20-vuotiaiden miesten maajoukkue pelasi ystävyysotteluita Latviassa
- Gordon Herbertin luotsaama Bayern München tiukassa paikassa
- Sara Bejedin kaudessa ylä- ja alamäkiä