Teemu Rannikko kommentoi SuomiKorikselle: ”Pitää mennä vielä koettamaan miltä se tuntuu”

Susijengin konkari Teemu Rannikko oli jo päättänyt, ettei häntä enää maajoukkueessa nähdä, mutta pyörsi päätöksensä tänä kesänä.
– Kesän alussa minulla oli oikeasti sellainen fiilis, etten tule pelaamaan näitä pelejä. Sitten, kun pikkuhiljaa leirin aloitus lähestyi, niin tuli sellainen olo, että piru vie, pitää mennä vielä koettamaan miltä se tuntuu. Parit treenit, kun tämän joukkueen kassa veti, niin sitten huomasi, että tämä on se juttu mitä haluaa vielä tehdä ja jotenkin auttaa tätä joukkuetta, Rannikko kertoo SuomiKoriksen haastattelussa.
Rannikko kiittelee perheeltään saamaansa tukea palatessaan jälleen maajoukkueeseen.
– Ohjelma on ollut tiivis ja paljon on pitänyt uhrauksia tehdä tuolta Kaarinan suunnasta, että kaikki järjestyi. Täytyy olla kiitollinen, että saa olla tässä mukana vielä tässä iässä ja yrittää auttaa suomalaista korista, kahden pienen lapsen isä toteaa SuomiKoris-sivustolle.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Mutkaton suomalainen nettikasino
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Korisliigan mestari on Seagulls
- Perttu Blomgren johdatti BK Ventspilsin Latvian finaaleihin
- Olivier Nkamhouan Chemnitz nappasi kiinni pudotuspelipaikkaan
- Gordon Herbert Kanadan päävalmentajaksi
- Tuomas Iisalolle jatkosopimus Memphis Grizzliesin kanssa
- Tampereen EM-kotikisojen otteluohjelma julkaistu – lippukauppa käynyt vilkkaana
- Eemeli Yalaho siirtyy Washington State Universityyn
- Peli-Karhut naisten Suomen mestari
- Elias Valtonen piti Granadan haaveet sarjapaikasta elossa
- Aatu Kivimäki jatkaa Patrioti Levicessa