Susijengin Venäjä-ottelun lipunmyynti käynnistyi
MM-karsintoja voitolla ja tappiolla jatkanut Susijengi pelaa kotiyleisön edessä seuraavan kerran 30. marraskuuta, kun Espoon Metro Areenalle vieraaksi saapuu Venäjä. Liput otteluun ovat nyt myynnissä.
Susijengi lähtee MM-jatkokarsintojen toiseen ikkunaan vyöllään täydessä kotiluolassa napattu 85–81-voitto Bosnia-Hertsegovinasta sekä vieraskentällä Ranskassa sunnuntaina kärsitty 83-67-tappio.
Seuraava maajoukkueikkuna pelataan marras-joulukuussa, jolloin Susijengi kohtaa Espoon Metro Areenalla naapurimaa Venäjän perjantaina 30.11. klo 19.00 ja matkustaa sen jälkeen Bosnia-Hertsegovinan vieraaksi 3.12.
Marras-joulukuun MM-karsintaikkuna on Susijengille elintärkeä, sillä Venäjä ja Susijengi taistelevat paraikaa tasapistein karsintalohkonsa viimeisestä MM-kisapaikasta.
Venäjä-ottelun lipunmyynti on käynnissä. Liput myy Lippu.fi, hinnat alkaen 19,50 euroa. Tavallisten paikkalippujen lisäksi myynnissä on Courtside-lippuja.
Liput voi ostaa täältä.
Lähde: Koripalloliiton sivut.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Lauri Markkanen johti Utahin voittoon Indianassa
- Elsa Lemmilä liekeissä NCAA:ssa
- Suomen 16-vuotiaiden poikien maajoukkue taipui Unkarin turnauksen finaalissa
- Suomen 16-vuotiaiden poikien maajoukkue jatkaa voittokulkuaan
- Lauri Markkanen taas poissa pelistä
- Miro Little vahvassa syöttövireessä NCAA:ssa
- Lauri Markkaselle 18 pinnaa tappio-ottelussa
- Edon Maxhuni loisti Gravelines-Dunkerquen voitossa
- Sasu Salin pääsi juhlimaan Copa Españan voittoa
- Tuttua tarinaa Lauri Markkasesta