Seagulls sopimuksiin nuorten lupausten kanssa

Helsinki Seagulls on solminut kaksivuotiset sopimukset nuorten lupaustensa Jesper Granlundin, Sakari Laakson ja jo viime kaudella joukkueessa pelanneen Jyri Eboreimen kanssa.
185-senttinen, 19-vuotias Rekolan Urheilijoiden kasvatti Eboreime edusti viime kaudella Seagullsia viidessä Korisliigan ottelussa, mutta vietti suurimman osan kaudestaan Helsingin NMKY:ssa A-pojissa ja miesten Divari B:ssa.
194-senttinen ja 20-vuotias Hyvinkään Pontevan kasvatti Sakari Laakso pelasi niin ikään viime kaudella Divari B:ta joukkuenaan PuHu Juniorit. Vuonna 2000 syntyneen, 193-senttisen nuorten maajoukkuepelaaja Jesper Granlundin joukkueita viime kaudella olivat Hyvinkään Ponteva Divari B:ssa ja Helsinki Rocks A-poikien SM-sarjassa.
Seagullsilla on voimassa sopimukset kaudesta 2017-18 Alex Vaenerbergin, Timo Heinosen, Ricky Waxlaxin, Jyri Eboreimen, Sakari Laakson ja Jesper Granlundin kanssa. Seagullsilla on nyt koossa kuusi pelaajasopimusta kaudeksi 2017-18.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Suomalaislupaus sopimukseen UC Davisin koripallojoukkueen kanssa
- Roosa Lehtoranta jatkaa Saksan Bundesliigassa
- Sasu Salin pakotti Romanian finaalit viidenteen otteluun
- Mikael Jantunen jälleen finaaleihin Ranskassa
- Suomen 20-vuotiaat miehet avaavat kesän Kisakalliossa
- Enää 80 päivää EM-kotikisoihin
- Elmeri Abbey jatkaa uraansa Utahin yliopistossa
- Fiifi Aidoo jatkaa uraansa Kauhajoella
- Awak Kuier jatkaa uraansa Galatasarayn riveissä
- Severi Kaukiainen päätti kautensa Viron mestarina