Onko haaveissa savuton uusi vuosi? Näin pääset röökistä eroon helposti!
Tupakoinnin lopettaminen on vahvamielisimmillekin vaikea ja joskus jopa loputon noidankehä.
Röökin lopettaminen on usein yksi uudenvuodenlupauksista, joka alkaa ihan kiitettävästi, mutta päättyy kuitenkin taas sauhutteluun. Mitä jos tällä kertaa onnistuisit?
Nikotiinipussit ovat tämän hetken suosituin apu tupakoinnin lopettamiseen. Ne eivät aiheuta närästystä kuten nikotiinipurkka ja maistuvat jopa hyvältä, toisin kuin sähkötupakka, jota ei saa enää eri mauissa.
Nikotiinipussit eivät suinkaan ole nuuskaa – vaan ne ovat tupakattomia. Nikotiinipussit ovat myös pienempikokoisia kuin perinteiset nuuskapussit, eli enää ei tarvitse kulkea kaupungilla ylähuuli turvoksissa. Valkoisen värinsä ansiosta hampaatkaan ei värjäänny, hengitys ei haise, eikä pussista valu pahaa makua suuhun. Monet nuuskaajatkin ovat näistä syistä siirtyneet nikotiinipussien raikkaaseen maailmaan.
Mistä pusseja sitten saa? Nikotiinipussien tilaaminen on täysin laillista. ICE-nikotiininuuska on tullin ohjeistuksen mukaisesti neljän milligramman annospussi ja ne lähetetään EU:n alueelta. Toimitus hoituu helposti ja nopeasti Smartpostilla, eikä paketti jää kiinni tulliin.
Nikotiinipusseja voi tilata laillisesti 108 rasiaa samanaikaisesti, joka vastaa kolmen kuukauden käyttömäärää.
Lue lisää nikotiinipusseista täältä ja lopeta tupakointi seinään nyt!
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Samu Adler ja Annika Aarrejoki vuoden pelaajat Korisliigassa
- Awak Kuier uuteen piste-ennätykseensä
- Niko Kuusi jatkaa valmennusuraansa Heidelbergissä – tähtäimessä nousu Bundesliigaan
- Awak Kuierille vain reilu viisi minuuttia peliaikaa
- Suomen 3×3-koripallo ottaa ison askeleen – maajoukkuetoiminta käynnistyy
- Awak Kuier väläytti monipuolisuuttaan 20 minuutissa
- Edon Maxhuni liekeissä kauden päätöksessä – Gravelines-Dunkerque säilyi sarjassa
- Suomen 18-vuotiaiden poikien maajoukkue kokoontuu Kisakallioon kesäkuussa
- Kevättapaaminen kokosi maajoukkue- ja All Stars -valmentajat Kisakallioon
- Jamar Wilson ottaa ohjat 3×3-koripallon kehittämisestä