16-vuotiaiden tyttöjen ja poikien maajoukkueet leirille

Suomen 16-vuotiaiden tyttöjen ja poikien maajoukkueet 2020 on kutsuttu leirille.

Suomen Koripalloliitto on kutsunut Suomen MU16- ja WU16 2020 -maajoukkueleirille nuoria Sudenpentuja. Kummankin joukkueen leirit järjestetään Kisakallion Susi Training Centerissä 21.-24.2.2019.

Suomen 16-vuotiaat tytöt 2020

Sukunimi Etunimi Seura
Aarrejoki Annika HoNsU
Aktan Auroora Tapiolan Honka
Borodulin Tessa Peli-Karhut
Erlund Sofie HNMKY
Eronen Aada Kataja
Hakkarainen Lilli Peli-Karhut
Jussila Ilona LePy
Kotkaslahti Siiri HNMKY
Lohko Peppi SBG
Niininen Petriina BC Nokia
Niskanen Viivi BC Nokia
Nurminen Annika Tampereen Pyrintö
Paananen Pinja Huima
Parikka Sohvi JäNMKY
Savioja Verta YMCA Heinola
Sipponen Noora Tapiolan Honka
Tanhuanpää Katariina LePy
Tuomi Wilma HNMKY/HBA
Ulander Venla Tapiolan Honka
Viitanen Mila Tampereen Pyrintö
Williams Kenisha Tampereen Pyrintö
Pettinen Nea Tampereen Pyrintö
Vertio Pinja Tapiolan Honka
Tuukkanen Aada Helmi Basket
Julkunen Monna HNMKY
Järvinen Aada Feeniks Basket
Albina Syla Helmi Basket
Pihamaa Natalie Tapiolan Honka/HBA
Sussmann Ella Tapiolan Honka
Lemmilä Elsa Tapiolan Honka
Koskelainen Oona Helmi Basket
Silvennoinen Saana Tapiolan Honka
Tuomi Senja Tapiolan Honka
Niementö Violiina YMCA Heinola
Hurme Essia Helmi Basket/HBA
Ahola Emma Helmi Basket
Hattula Pauliina Tapiolan Honka
Isomäki Eveliina Helmi Basket
Pihlajamäki Enni BC Nokia
Mäntylä Kia EBT
Ahola Hanna Helmi Basket/HBA
Merivirta Edit Peli-Karhut

Suomen 16-vuotiaat pojat 2020

Sukunimi Etunimi Seura
Ansamaa Matias HNMKY/HBA
Brunou Myrsky TuNMKY
Harju Eetu Korihait
Heiskanen Valtteri WB-Pantterit
Hiltunen Elo EBT
Härsilä Tuukka Kobrat
Ikkelä Jussi Karhu Basket
Jaatinen Rasmus EBT
Johansson Sebastian Keravan Kori-80
Jokela Topias Tapiolan Honka
Kallström Daniel Tapiolan Honka
Karhu Ville MuKi/HBA
Karpin Ilya Ura Basket
Knuutila Anton Ura Basket
Korhonen Riku Tapiolan Honka
Kuismin Eemeli Kataja
Kumpulainen Arttu Hyvinkään Ponteva
Kuukka Tuomas Tapiolan Honka
Lanki Matias KTP
Lehto Lauri Tapiolan Honka
Madzou Brunel Tampereen Pyrintö
Muhonen Erik Tapiolan Honka
Mäkinen Akseli Sykki/HBA
Mäkipää Leo HNMKY/HBA
Märsynaho Matias ONMKY
Niemelä Kasperi EBT
Nokkanen Aleksi WB-Pantterit
Nordberg Leo MuKi/HBA
Nordell Leon HoNsU
Nurminen Aapeli Karhu Basket
Pelkonen Olli Tapiolan Honka
Rantapaju Daniel TuNMKY
Räty Robin Lieto-Koris
Räväsmäki Aleksi Pälkäneen Luja-Lukko
Rönni Topias Pälkäneen Luja-Lukko
Salmi Juuso Äänekosken Huima
Sauramo Elias BC Nokia
Savo Jussa LoKoKo
Spahiu Fati WB-Pantterit
Suomela Diaz TuNMKY
Tuovila Roope Tapiolan Honka
Valkama Viljami ONMKY
Virtamäki Mio YMCA Heinola
Välimäki Tuomas BC Nokia
Ward Oliver Lahti Basketball Juniorit
Yalaho Eemeli Äänekosken Huima